RG-MET

kilka słów o nas

Strona główna / Fotohistoria

Dlaczego warto wybrać nas?

Za naszymi produktami kryje się ponad 20 lat doświadczenia zawodowego, zdobytego początkowo pod okiem utalentowanych fachowców, a później podczas prowadzenia własnej działalności. Już od 12 lat pracujemy wciąż nad realizowaniem nowych projektów i wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań, które wykorzystujemy w produkcji naszych grilli, rusztów oraz pozostałych przedmiotów.

Nasza fotohistoria

1. Początki

Wszystko zaczęło się od lata, w którym remontowaliśmy nasz dom. Dopiero zaczynaliśmy się urządzać i nie było nawet na czym ugotować obiadu. Tak więc korzystaliśmy z tego, co było akurat pod ręką – kawałka zardzewiałej siatki i rurek.
Tak zrodziła się idea stworzenia grilla ogniskowego.

Pomysł ten bardzo nam się spodobał! Latem 2010 roku założyliśmy więc firmę RG-MET i ruszyliśmy z własną produkcją. Zaczynaliśmy na stole zrobionym z pieca kaflowego, z jedną szlifierką kątową i w garażu bez bramy. Przynajmniej nie było ciężko posprzątać 🙂 Kółka do rusztów wyginaliśmy na feldze od roweru… Ach, wspomnienia!

Początkowo skoncentrowaliśmy się na grillach z kutymi elementami. W tym czasie było niewielu producentów ręcznie robionych grilli na polskim rynku, dlatego widzieliśmy w tym potencjał.

Bardzo szybko opracowaliśmy i wprowadziliśmy do sprzedaży pierwszy na polskim rynku kołowrotek do grilla. Wtedy wpisując w wyszukiwarce Google „kołowrotek do grilla” wyskakiwał tylko jeden – kołowrotek RG-MET.

W pierwszych latach działalności oferowaliśmy naszym klientom różnego rodzaju produkty. Spod naszych rąk wychodziły nie tylko grille, ale również kosze i wózki na drewno, garderoby, stojaki choinkowe, wieszaki na kieliszki… oraz wiele innych. Chcieliśmy robić wszystko!

Niestety szybko okazało się, że zbyt szeroki asortyment nie jest rozwiązaniem dla nas. Byliśmy otwarci na tyle kierunków, że całe nasze zarobki zżerało kupno półproduktów… Postanowiliśmy się więc wyspecjalizować. Naszą branżą zostały już tylko grille ogniskowe oraz produkty wędzarnicze..

Od tego momentu firma zaczęła się rozwijać.

Nasz warsztat mieścił się na niewielkiej przestrzeni. Fakt ten był ważnym argumentem w podjęciu kolejnej naszej przełomowej decyzji: zrezygnowaliśmy z wszystkich produktów z czarnej stali i przeszliśmy na produkcję jedynie ze stali kwasoodpornej, ponieważ niemożliwe jest połączenie produkcji tych dwóch stali w małym pomieszczeniu.

2. Gdzie jesteśmy teraz?

Obecnie przechodzimy wielkie zmiany organizacyjne: maszyn wciąż przybywało, a miejsca ubywało, więc w końcu postanowiliśmy rozbudować warsztat.

Z roku na rok nasze produkty ewoluowały. Przerobiliśmy już ogromną ilość pomysłów, a komputer jest zawalony różnymi wersjami projektów. Jest to pozostałość po naszym wcześniejszym podejściu. Teraz myślimy inaczej: pracujemy nad jednym produktem tak długo, aż „dopniemy go” na ostatni guzik:

Zasięg naszej działalności również stale się poszerza. Nasze produkty sprzedajemy głównie do Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i czasami Ukrainy, lecz napływają do nas zapytania z całej Europy i nie tylko. Nasz dotychczas najdalszy cel wysyłki: Nowy Jork.

Nie zwracamy też już uwagi na niecne postępki naszej „konkurencji” – prekursorów kopiowania i plagiatów – szkoda na to czasu i energii. Zamiast tego koncentrujemy się na własnych planach i zadowoleniu naszych klientów.

3. Gdzie chcemy dotrzeć?

Dążymy do tego, aby skrócić maksymalnie terminy realizacji poprzez wypracowanie dużych stanów magazynowych. Planujemy też stale wzbogacać asortyment o nowe i wyjątkowe produkty ze stali szlachetnych.

Setki patentów za nami, tyle samo pewnie jeszcze przed nami… 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz skorzystania z naszej oferty!